Krško po preobratu do nove zmage, Dol do skalpa Črnomlja

Pogledali si bomo še preostali dve tekmi, ki sta bili odigrani v 17. krogu 1.B lige. In na obeh tekmah smo videli zmagi gostujoče ekipe. Krčani nadaljujejo s prevlado in so bili tokrat boljši od rokometašev Škofljice, Dolani pa so bili boljši od predzadnjega Črnomlja. Ekipi ŠD Mokerc Kig in RD Alples Železniki sta bili v tem krogu prosti.

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK KRŠKO  28:31 (17:14)
Rot Juš 8, Kljun 6; Šibanc in Sintič po 5

Gostje so silovito vstopili v tekmo in že v 7. minuti povedli s tremi goli prednosti. In če je kdo pomislil, da se bodo Krčani sprehodili do nove zmage se je močno zmotil. Domači so do 12. minute rezultat najprej izenačili (5:5) in nato tudi povedli. V 14. minuti so po vodstvu s 7:5, gostujočega stratega Aleja Kukavico prisilili v minuto odmora. V nadaljevanju smo nato spremljali nekaj igre gol za gol, v 21. minuti pa so domači prišli do prednosti treh zadetkov (11:8). To prednost so zadržali vse do konca prvega dela igre in tako na odmor odšli s prednostjo treh golov (17:14). Gostje tudi na začetku drugega polčasa niso našli pravega recepta za obrambo Škofljice, ki ji je poveljeval vratar Domen Lipužič, ki je zbral izjemnih trinajst obramb. Tako so domači v 37. minuti prišli že do prednosti petih golov (21:16). V nadaljevanju pa se je vendarle odprlo tudi domačinom. Po delnem izidu 1:6 so v 46. minuti prišli do izenačenja rezultata (22:22) in tako se je tekma začela znova. Do zadnjih 5. minut smo nato spremljali igro gol za gol. Zaključnih 5. minut pa je pripadlo gostom, ki so si priigrali odločilno prednost. Tako so se na koncu veselili zmage z rezultatom 28:31 in novih dveh točk.

RK ČRNOMELJ : RK DOL TKI HRASTNIK  26:31 (13:16)
Muhič 9, Jovanović 6; Simončič 9, Brilej 7

Gostje so že od začetka prevzeli pobudo in v 3. minuti že vodili z (0:3). A domači se niso predali in v 8. minuti rezultat poravnali na 6:6. A nov nalet je Dolanom prinesel prednost štirih golov (6:10).  V prvem polčasu so gostje prednost držali v svojih rokah in niso dopustili, da bi se domači resneje približali. Tako so na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (13:16). Domači so se v drugi polčas podali z misijo uloviti nasprotnika, a rokometaši Dola tega niso dopustili. Vse skozi so mirno nadzorovali potek srečanja. V 43. minuti pa so prvič na tekmi povedli s petimi goli naskoka (19:24). Domači so še naprej lovili priključek, a na manj kot dva zadetka (26:28), v 54. minuti se jim ni uspelo približati. Tako se se gostje veselili zmage z rezultatom 26:31.