Krško, Sevnica in Dol do novih zmag

Tudi v 1.B ligi spremljamo izjemno zanimive tekme. Po kratkem pregledu treh tekem bomo na kratko povzeli še dogajanje na preostalih treh. Sevnica je suvereno ugnala zadnje uvrščeni Črnomelj. Krško po preobratu v drugem polčasu do zmage v Grosuplju ter zmaga Dola na Škofljici. Zmage favoriziranih ekip, ki vse tako ostajajo v prvi polovici lestvice.

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK DOL TKI HRASTNIK  27:30 (12:15)

Večino prvega polčasa smo spremljali zelo izenačeno tekmo. Gostje so si nekoliko višjo prednost priigrali v 25. minuti, ko so povedli s tremi goli prednosti. To prednost so zadržali vse do konca polčasa in na odmor odšli ob rezultatu 12:15. Na polovici drugega polčasa so domačini rezultat izenačili (19:19), a so gostje hitro odgovorili na do in dobre štiri minute kasneje povedli s štirimi goli razlike (19:23). Do konca tekme niso popuščali, čeprav so se gostitelji v zaključku približali gostje niso dovolili presenečenja. Tekma se je končala z rezultatom 27:30. Rokometaši Škofljice v naslednjem krogu igrajo s Sevnico, ekipa Dola se bo pomerila z rokometaši Krškega.

RK SEVNICA : RK ČRNOMELJ  42:22 (21:11)

Rokometaši Sevnice so že po polovice prvega polčasa vodili s sedmimi goli prednosti (11:4). In glede na pretekle rezultate v letošnji sezoni bi lahko rekli, da so Sevničani naredili ogromen korak proti novi zmagi. Prednost so do konca polčasa še nekoliko povečali in na odmor odšli s prednostjo desetih golov (21:11).  V drugem polčasu pa podobna zgodba kot v prvem. Do konca tekme so prednost iz prvega polčasa podvojili in na koncu slavili z rezultatom 42:22. Igralci Črnomlja tako v letošnji sezoni še vedno ostajajo brez točke.  Sevnica bo v naslednjem krogu igrala s Škofljico, rokometaše Črnomlja čaka dvoboj z Igom.

RK GROSUPLJE : RK KRŠKO  22:30 (12:11)

Rokometaši Krškega so v tekmo vstopili odločno in si hitro priigrali prednost z 0:3. Grosupeljčani so rezultat hitro poravnali in se vrnili v igro. Do konca prvega polčasa smo spremljali zelo izenačeno tekmo. Na odmor s s prednostjo zadetka (12:11) odšli rokometaši Grosuplja. V drugem polčasu pa preobrat Krškega. Hitro na začetku drugega polčasu so prevzeli vodstvo in ga držali oziroma višali vse do konca obračuna. Tekma se je končala z rezultatom 22:30. Igralci Krškega tako ostajajo v igri za vrh lestvice 1.B lige. V naslednjem krogu se bodo Grosupeljčani udarili z Šmartnim, Krško se bo pomerilo z Dolom.