Krško v gosteh nadigralo Črnomelj

Krčani, ki so lansko sezono odprto štartali na boj za Ligo NLB, a so nato zelo razočarali, saj so osvojili šele 5. mesto, so letošnjo sezono odprli z zmago. Nasproti jim je stal v domači dvorani vedno neugodni Črnomelj, a igralcem Krškega je uspelo odnesti celo kožo.

Po prvem polčasu sicer ni kazalo na zanesljivo zmago gostov. Krčani so namreč po 30 minutah vodili zgolj za 1 zadetek, a so nato v drugem polčasu stopili na plin.

Začetek drugega dela srečanja je popolnoma pripadel gostom. V 40. minuti so povedli s 16:11 in do konca tekme svojo prednost še povišali. Ekipi sta se razšli z izidom 21:28.

Najboljši strelec srečanja je bil igralec Krškega Tomaž Grobelnik, ki je nasprotnikovo mrežo zatresel osemkrat. Pri domačinih je bil najučinkovitejši Dino Štrucelj, ki je zadel petkrat, od tega kar 4 zadetke iz najstrožje kazni.

V naslednjem krogu bo ekipa Črnomlja gostovala v Šmartnem, Krško pa doma gosti Škofljico.