Sosedski derbi dobilo Grosuplje

Sosedski derbi med Škofljico in Grosupljem je pripadel gostom iz Grosuplja. Že v prvem polčasu so si priigrali lepo prednost, ki je niso spustili iz rok vse do konca tekme.

Prvi polčas je bil izenačen vse do 20. minute, nato pa so si s tremi zaporednimi zadetki Grosupeljčani priigrali prednost, ki so jo nato do 30. minute še nadgradili. Na odmor sta ekipi odšli pri rezultatu 13:18.

V drugem delu srečanja smo spremljali veliko bolj izenačeno tekmo, kjer je prevladovala igra gol za gol. Na koncu Škofljičanom ni uspelo nadoknaditi zaostanka iz prvega polčasa, tako da se je tekma končala s 25:29.

Najboljši strelec tekme je bil Grosupeljčan Jan Horžen, ki je zadel sedemkrat, pri Škofljici pa je dal največ golov iz Ribnice posojeni obrambni specialist Mitja Nosan, ki je bil natančen petkrat.

V naslednjem krogu Škofljica gostuje v Krškem, Grosuplje pa doma igrajo proti novincu, ki je v prvem krogu osvojil točko proti Brežicam, Sevnici.