LIGA EUROPA: Gorenje do tesne, a zelo pomembne zmage!

Včeraj pozno zvečer so Velenjčani v Rdeči dvorani gostili La Riojo. Tekma za biti al ne biti je bila po pričakovanjih zelo napeta. Malo več športne sreče pa so tokrat imeli igralci Gorenja, ki so Špance premagali z 32:31. Z zmago so si Velenjčani podaljšali upanje za napredovanje med najboljših 16 ekip drugokategornega evropskega tekmovanja.

Tekmo so bolje pričeli gostje, ki so v 4. minuti vodili z 2:4, a so Velenjčani hitro našli odgovor in izid v naslednjih dveh minutah izenačili na 5:5 ter do 10. minute celo povedli za 2 (8:6). V 21. minuti se je ponovno gostom uspelo odlepiti za 3 zadetke (11:14), a se je njihova prednost hitro stopila. Z minuto odmora je reagiral domači trener Zoran Jovičić in “ose” so s tremi zaporednimi goli izid izenačile na 14:14.  Polčas se je končal z minimalno prednostjo Gorenja (16:15).

Drugi polčas so domači odprli z dvema zaporednima goloma in svojo prednost povečali na +3, a so gostje hitro rezultat obrnili spet v svojo korist, saj so v 37. minuti že vodili za gol (20:21). Za tem se je začela drama. Nobena ekipa se ni več rezultatsko oddaljila od minimalne prednosti, tako da sta v zaključek dvoboja tekmeca prišla popolnoma izenačena. Zadetek za zmago je iz 7-metrovke dosegel Tilen Sokolič in tako postavil konči izid 32:31.

Gorenje se je z zmago točkovno izenačilo z La Riojo, ki trenutno zaseda 4. mesto (Gorenje pa zaradi slabše gol razlike 5. mesto). Upanje na napredovanje v Velenju še vedno obstaja, saj sta do konca skupinskega dela na sporedu še 2 tekmi, med najboljših 16 ekip pa vodijo prva štiri mesta v skupini.

Gorenje v naslednjem krogu igra še eno domačo tekmo – 1. marca v Velenje prihaja zadnje uvrščena ekipa skupine C, PAUC. Medtem ko La Rioja gosti tretjeuvrščeni Nexe. V zadnjem krogu Velenjčani igrajo proti Savehofu (trenutno na 2. mestu), La Rioja pa gostuje pri PAUC-u.