LIGA PRVAKOV: Magdeburg in PSG prva v Köln!

Po dveh izjemnih duelih smo dobili prva potnika na zaključni turnir v Kölnu. Tam se bo prvič po 21 letih prikazal Magdeburg, ki je bil po 120 minutah boljši od Wisle Plock ter PSG, ki je dvakrat dokazal, da je boljši od Kiela. Danes bomo dobili še preostala dva udeleženca Final4. Barci se nasmiha proti GOGu, Kielce in Veszprem pa na Poljskem štartata iz začetnega izhodišča.

Prva tekma: Izenačenje 22-22
SC Magdeburg : Orlen Wisla Plock
30-28 (13-13)

Tako uravnane tekme, ki bi bila odigrana na tako visokem nivoju, že nekaj časa nismo spremljali. Vse do zadnjih petnajstih minut smo spremljali tekmo gol za gol. Dobesedno. Magdeburg je 21-krat povedel, Plock je 21-krat izenačil. Šele na tej točki so Nemci prvič povedli za dva gola razlike (22-20). Nemška zahvala gre tokrat nizozemskemu desnemu zunanjemu ter danskemu vratarju. Kay Smits se je namreč podpisal pod kar 14 zadetkov, Mike Jensen  pa je v pomebnih trenutkih zbral nekaj odličnih obramb. Pri Poljakih sta bila strelsko najbolj razpoložena Sergei Kosorotov (8) in Lovro Mihić (7).

Prva tekma: Zmaga Parižanov 27-31
Paris Saint-Germain Handball : THW Kiel
32-29 (17-15)

Leta 2021 Parižani izločijo Kiel, leta 2022 Kiel izloči Pariz, leta 2023 Pariz izloči Kiel. V letošnji izvedbi so bili dvakrat boljši Parižani, ki so slavili po skupnem rezultatu 63-56. Francoski trio Dainis Kristopans (6), Petar Nenadić (5) in Luc Steins (5) so bili pretrd oreh za sicer odličen nemški obrambni zid. Jannick Green je v pariških vratih zaustavil 11 poizkusov, na drugi strani sta bila vsak po petkrat uspešna Niklas Landin in Tomaš Mrkva. Zarabec se je dvakrat vpisal med strelce. To je bila zadnja evropska tekma v dresu “zeber” za Landina (Aalborg) ter Sagosena (Kolstad). V kolikor bo lahko Nikola Karabatić zaigral v finalu in dvignil laskavo trofejo, bi postal prvi rokometaš, ki je osvojil Ligo prvakov s štirimi različnimi klubi (Montpellier 2003, Kiel 2007 in Barcelona 2015).