Litijanke do končnega 5. mesta v državi

V soboto smo spremljali dvoboj v končnici od 5. do 8. mesta med ženskim rokometnim klubom Ptuj in ženskim rokometnim društvom Litija. Dvoboj je pripadel Litijankam, ki so si z zmago že zagotovile 5. mesto v državi.

Litijanke so si v 8. minuti polčasa z zadetkom Mance Kogovšek že priigrale 5 zadetkov prednosti (1:6). Domači trener je takoj za tem segel po minuti odmora, ki je na Ptujčanke pozitivno vplival, saj so se v naslednjih petih minutah nasprotnicam približale le na dva zadetka zaostanka. Kljub dvema zadetkoma zaostanka so se domačinke nato ponovno izgubile in Litijanke so ob polčasu vodile z rezultatom (12:18). V drugem polčasu so Litijanke še povečevale prednost in si zagotovile zmago z rezultatom 27:34.

Za domače je Minea Kolenko zatresla mrežo kar dvanajstkrat, pri gostjah pa je bila najbolj natančna Špela Bajc z osmimi zadetki.

ŽRK PTUJ : ŽRD LITIJA 27:34 (12:18)
Kolenko 12 (3), Rukelj 6; Bajc 8, Kogovšek 6.