Litijanke do prepričljive zmage

Z dvema sobotnima tekmama na Primorskem se je v soboto nadaljeval 10. krog v Modri skupini 1. ženske rokometne lige. Litija je zanesljivo slavila zmago v Izoli (28:19), Mlinotest Ajdovščina pa je z dobrim vstopov v drugi polčas ugnala Velenjčanke (31:22).

ŽRK TRGO ABC IZOLA : ŽRD LITIJA 18:28 (9:14)
Berzelak 6 (1), Arnautović 3; M. Kogovšek 6 (3), Gavrilović (1) in Hauptman (3) po 5.

Po zmagi in z odigrano tekmo več se je zasedba Litije povzpela na trenutno peto mesto Modre skupine 1. ženske rokometne lige. Litijanke imajo na lestvici točko več od novomeške Krke. Trgo ABC Izola brez točke ostaja na zadnje, osmem mestu.

Litija si je pot do zmage začela tlakovati še zgodaj v prvem polčasu. Med 4. in 18. minuto je napravila delni niz 7:1, povedla z 9:3, vse do konca tekme pa nato brez težav zadrževala prednost.

Pri Litiji je za zmago šest zadetkov prispevala Manca Kogovšek, pet sta jih dodali Jelena Gavrilovič in Blažka Hauptman. Za Izolo je šestkrat zadela Ana Berzelak.