Litijanke z zmago le korak oddaljene od petega mesta

Na včerajšnjem zasavskem derbiju sta se pomerili ekipi Zagorja in Litije. Ekipi se borita v končnici od 5. do 8. mesta v 1. ženski rokometni ligi.

Prvi zadetek je po uvodnih štirih minutah mrka le zadela Lara Kolobarić, ki je prispevala prvi zadetek za domačo ekipo. Nadaljevanje prvega polčasa je bilo zelo izenačeno, Litijanke so prvič za tri zadetke povedle šele ob koncu prvega polčasa in na odmor odšle z rezultatom 10:13. V začetku drugega polčasa so Litijanke povečale svojo prednost, a so jim Zagorjanke uspešno sledile in jim dovolile povečanje prednosti le na dva zadetka. V 38. minuti so Litijanke prišle do prednosti petih zadetkov, kar je bilo že preveč za vrnitev Zagorjank v boj za zmago. Varovanke Boštjana Kogovška so prednost še povečale in tekmo končale z rezultatom 17:27.

Strelsko najbolj razpoloženi pri domači ekipi sta bili Ivana Nikolič in Lara Kolobarić s petimi zadetki, pri gostjah pa je bila najbolj razpoložena Špela Bajc.

RŽK ZAGORJE : ŽRD LITIJA 17:27 (10:13)
Nikolič in Kolobarić (1) po 5; Bajc 6, Ambrož (1), Kogovšek in Hauptman po 4.