Ljubljančani odščipnili točko Ribničanom

Rokometaši RD Riko Ribnica so na domačem parketu gostili ekipo MRK Ljubljana. Ribničani bodo poizkušali popraviti predstavo z zadnje tekme proti Celjanom, kjer jim igra ni stekla ne v napadu in ne v obrambi. Na drugi strani pa bodo Ljubljančani probali ponoviti igro iz prejšnjega kroga, ko so bili proti mestnemu rivali Slovanu na pragu zmage, a jim je v zaključku zmanjkalo moči za odmeven skalp.

Domačini so hitro povedli z 2:0, a so Ljubljančani na krilih Mihe Kolmančiča ekspresno ujeli rezultatski priključek. In podobno igro smo spremljali skozi prvo polovico prvega dela igre. Ribničani so ušli za dva gola, a so gostje hitro ujeli rezultatski priključek. V 16. minuti pa so rokometaši Ribnice po zadetku Stefana Ranisavljevića prvič na tekmi povedli s tremi zadetki prednosti (10:7). Izenačena tekma se je nadaljevala tudi po tem. V 25. minuti pa so gostitelji preko Žana Žagarja povedli s 16:12, ter tako gostujočega stratega Romana Šimona prisilili v minuto odmora. A Ljubljančani se niso predali ter se v zaključku približali na dva gola (18:16). Polčas pa so z golom v zadnji sekundi zaključili Ribničani ter tako na odmor odšli s prednostjo treh zadetkov (19:16).

Drugi polčas pa so bistveno bolje odrli gostje iz Ljubljane in v 33. minuti rezultat izenačili na 20:20. Ljubljančani, ki so bili na začetku drugega polčasa v naletu so to kronali v 38. minuti, ko so prvič na tekmi povedli z rezultatom 23:24 in tako domačega trenerja Roberta Beguša prisilili v minuto odmora. Njegovim varovancem je to pomagalo, saj so po delnem izidu 6:0 povedli s petimi goli naskoka (29:24). A rokometaši Ljubljane so še enkrat več pokazali borbenost in željo po boju za obstanek ter se v 51. minuti približale zgolj še na zadetek zaostanka (32:31) in tako poskrbeli za napet zaključke obračuna. Še dodatno so to začinili dve minuti kasneje, ko so rezultat izenačili na 32:32. In tekma se je končala brez zmagovalca. Ljubljančani so 10 sekund do konca obračuna rezultat izenačili na 34:34, kar je bil končni izid srečanja, a je zadnji napad pripadel domačim, katerim je veselje preprečil ljubljanski vratar Žiga Rebevšek.

RIKO RIBNICA : LJUBLJANA  34:34 (19:16)