Ljubljančani z nogo in pol v 1. ligi

Ljubljančani so si z zmago proti neposrednim konkurentom za 1. NLB ligo ekipi  SVIŠa priigrali lepo prednost na prvenstveni lestvici. Pred najbližjimi zasledovalci imajo sedaj 4 točke prednosti. Ljubljančani imajo tako proti neposrednim tekmecem v boju za 1. ligo odlično popotnico.

Tudi ta tekma je bila izenačena od samega začetka. Rokometaši iz Ivančne Gorice so sicer skozi celoten prvi polčas vodili z dvema zadetkoma prednosti. V zaključku polčasa so Ljubljančani rezultat izenačili na 14:14, a so gostje do zaključku ponovno prišli v rezultatsko prednost in tako na odmor odšli s prednostjo treh golov (15:18).

Drugi polčas pa so odlično začeli rokometaši Ljubljane. Z delnim izidom 6:1 so namreč prišli do prednosti dveh zadetkov (21:19). Gostje so so rezultat hitro izenačili nato pa smo do konca srečanja spremljali obračun gol za gol. Več sreče so v zaključku srečanja imeli domačini in tako po preobratu v drugem polčasi slavili z 31:30. Zelo pomembna zmaga za Ljubljančane, saj imajo pred obojimi neposredni konkurenti boljše izhodišče. Proti SVIŠ-u imajo imajo boljšo gol razliko, proti Dolu pa boljšo medsebojno statistiko. Obe ekipi pa so v drugem delu premagali. Dol za 10 golov SVIŠ pa za 1 zadetek.

Pri domačinih je bil z 7 goli najučinkovitejši Uroš Miličevič, pri gostih pa je z 12 goli blestel Denis Zavodnik.

MRK LJUBLJANA : RK SVIŠ IVANČNA GORICA 31:30 (15:18)