Rudar v zadnjih sekundah do zmage nad proti IGu

Spodrsljaj v borbi za drugo mesto, ki vodi v 1. ligo NLB so si privoščili tudi rokometaši RK Mokerc KIG. Po dramatični končnici so v svoji dvorani morali priznati premoč gostujoči ekipi RD Rudar.

Gostje so hitro na začetku tekme povedli z 0:2. A domačini so hitro odgovorili in rezultat izenačili. Takšno situacijo smo videli večkrat v prvem polčasu. Trboveljčani so povedli, Ižanci so nato ponovno ujeli priključek Gostje pa so na odmor vendarle odšli v vodstvu, a njihova prednost je bila minimalna (14:15).

V drugem delu igre pa so gostje zaigrali še bolj odločno in prišli do vodstva z petimi zadetki (18:23). A Ižanci so z borbeno igro skozi preostanek drugega polčasa s katero so pretili gostom v samem zaključku srečanja prišli do izenačenja (33:33). Zmago Rudarju pa je dve sekundi pred iztekom igralnega časa zagotovil Stefan Jauković.

Pri domačinih je bil z 8 goli najuspešnejši Denis Tabaković, pri gosti pa je bil s 7 zadetki najučinkovitejši Blaž Ernestl.

RK MOKERC KIG : RD RUDAR 33:34 (14:15)