Ptujčani odvzeli pomembni dve točki Dolanom

Napeti dvoboji za drugo mesto, ki še pelje v 1. NLB ligo se nadaljujejo. Med kandidati za drugo mesto še vedno ostajajo igralci RK Dol TKI Hrastnik, a so si s porazom na zadnji tekmi proti RK Drava Ptuj močno otežili nalogo. Ptujčani so slavili z rezultatom 33:27.

Do 10. minute srečanja smo spremljali izenačeno tekmo z nekaj menjavanja v vodstvu. Nato pa so domači rokometaši Drave stopili na plin. Z delnimi izidom 4:0 so si priigrali pet zadetkov prednosti (12:7). Gostitelji so do konca prvega polčasa nadzorovali potek srečanja- Čeprav so Dolani nekajkrat prišli le na tri gol zaostanka so Ptujčani na odmor odšli s prednostjo šestih zadetkov (22:16).

Skozi celoten drugi polčas je bila igra zelo izenačena. Rokometaši Drave so povedli tudi že z osmimi goli prednosti (25:17), kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Razlika ob koncu tekma je bila enaka kot ob koncu prvega polčasa. Gostitelji so slavili z rezultatom 33:27 in tako Dolanom močno otežili možnosti za povratek v prvo ligo.

Pri Ptujčanih je z 13 goli izstopal Tomaž Grobelnik, pri Dolanih pa z 9 zadetki Klemen Brilej.

RK DRAVA PTUJ : RK DOL TKI HRASTNIK 33:27 (22:16)