Ločani deklasirali Krkaše za novi dve točki

Na derbiju spodnjega dela lestvice sta se v Novem mestu pomerila tamkajšnja MRK Krka in gostujoča RD Urbanscape Loka. Obe ekipi sta v prvem delu sezone prikazali slabe predstave. Na dveh tekmah so osvojili zmago, po enkrat pa igrali neodločeno. Za obe ekipi je bila to zelo pomembna tekma, saj bi se z zmago malenkostno, a morda zelo pomembno oddaljili od dna lestvice.

Tekmo so bolje odprli Ločani, ki so si hitro priigrali prednost z 0:2. Domačini so hitro rezultat izenačili, a na začetku tekme nobena izmed ekipi ni pokazala pohval vredne predstave. V nadaljevanju smo spremljali tekmo zapravljenih priložnosti in obramb vratarjev. Zgrešene priložnosti so nizali predvsem Krkaši, ki so polčas zaključili z le 42% učinkovitostjo. Počasi, a s pridom so to izkoriščali gostje, ki so počasi višali svojo prednost. V 22. minuti, ko je bila prednost Loke tri gole (5:8), je minuto odmor vzel domači trener Mirko Skoko. A tudi po minuti odmora Krkašem ni steklo. Ločani so do konca polčasa to uspešno izkoristili in na odmor odšli s prednostjo petih zadetkov (8:13).

Rokometaši Loke so hitro v drugem polčasu razrešili dvome o zmagovalcu. Z delnimi izidom 1:5 so prišli do devetih zadetkov prednosti (9:18) in tako Novomeškega stratega Skoka hitro v drugem polčasu prisilili v minuto odmora. Domačini se resneje v drugem polčasu niso uspeli približati. Ločani so tako do zaključka le še nadzorovali potek srečanja in na koncu zasluženo in brez težav osvojili novi dve točki. Končni rezultat je bil 20:27.

KRKA : URBANSCAPE LOKA 20:27 (8:13)