Srčni Ormož na koncu priznal premoč Trebnjemu

Trebanjci so na gostovanju kljub zrelim poizkusom odpora Ormoža prišli do suverene zmage (31:36).

V uvodnih desetih minutah so si z učinkovitim napadom Trebanjci hitro priborili vodstvo s 2:6. Domači strateg je bil primoran vzeti minuto odmora, ki pa je obrodila sadove. S trdnejšo obrambo so načeli napadalni nalet favoritov, to pa uspeli pretvoriti v zadetke na drugi polovici parketa. Rok Zuran je zadel za izenačenje na 7:7. Toda po poravnanem izidu so se Levi spet zbrali in s serijo štirih golov znova prišli do zavidljive prednosti. Te domačim rokometašem ob igri ‘gol za gol’ do konca polčasa ni uspelo zmanjšati in na odmor sta moštvi odšli z izidom 13:17.

Ormož v nadaljevanju nasprotniku ni pustil, da se dodatno odlepi. Zuran je znova zadel za le še gol zaostanka (17:18), a za menjavo v vodstvu je zmanjkalo koncentracije. Kljub dobri napovedi domačih Trebanjci nato v napadu niso več popustili in še enkrat več, tudi po zaslugi v vratih razpoloženega Aleksandra Tomića, poskrbeli za varno razliko. Ponovila se je zgodba iz prvega polčasa, ko so se Ormožani strelsko sicer sprostili, na drugi strani pa niso uspeli ustaviti gostujočega napada in tako zrealizirati serijo zadetkov, ki bi jih vrnila v igro. Trebnje je priborjeno prednost rutinirano zadržal in prišel do zaslužene zmage.