Loka do zmage v Mariboru

V dvorani Lukna je RK Maribor Branik gostil ekipo RD Urbanscape Loka. Mariborčani so lovili tretjo zaporedno zmago s katero bi se še dodatno vključili v boj za končno 5. mesto. Na drugi strani so Ločani v prejšnjem krogu pričakovano izgubili s Celjani zato so si kar se da hitro želeli ujeti zmagovalni ritem.

In kot smo lahko pričakovali smo že od samega začetka spremljali izjemno izenačen obračun. Gostje so sicer v 7. minuti povedli z dvema goloma prednosti,  a so domačini rezultat hitro izenačili na 6:6. Izenačena borba se je nadaljevala. Trd boj za vsako žogo. Ta se je v 22. minuti obrestoval igralcem Loke, ki so povedli z 9:14. Tako  je moral po minuti odmora seči domači strateg Luka Žvižej. Po minuti odmora so Štajerci znova ujeli pravi ritem, niso dopustili, da bi se Ločani še dodatno oddaljili, čeprav so takoj po minuti odmora povedli za šest zadetkov (9:15). Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 14:19.

Po izenačenem začetku v drugi polčas so se po slabih 15. minutah Mariborčani približali le še na tri gole zaostanka (21:24). V 47. minuti pa je sledil hud udarec za vijoličaste, saj je bil izključen njihov najboljši strelec na tekmi, Filip Jerenec. To so Gorenjci seveda s pridom izkoristili in v 50. minuti povedli s sedmimi goli prednosti (23:30). Mariborčani so se v 57. minuti približali na štiri gole (28:32) kaj več od tega pa jim ni uspelo. Na koncu so se Ločani veselili zmage z rezultatom 29:34.

MARIBOR BRANIK : URBANSCAPE LOKA  29:34 (14:19)