Loka in Slovenj Gradec brez zmagovalca

Zadnja tekma 9. kroga Lige NLB je pripadla ekipama RD Urbanscape Loka in RK Slovenj Gradec. Po uvodnem naletu Korošcev v prvem polčasu so bili v nadaljevanju boljši Ločani in na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (13:11). Tudi drugi polčas so bolje odprli gostje, a smo skozi celoten polčas spremljali izenačeno tekmo. In tako se je tudi tekma končala brez zmagovalca ob rezultatu 27:27.

Gostje so silovito vstopili v tekmo in v 4. minuti povedli že z 0:3. Na začetku srečanja sta se z nekaj obrambami izkazala tudi oba vratarja. Luka Stanojlović pri Loki ter Gašper Dobaj v vrstah Slovenj Gradca. V nadaljevanju so se zbrali tudi domači in v 10. minuti prvič na tekmi tudi povedli (5:4). Sledil je izenačen obračun v igri gol za gol, a so bili vse skozi v minimalni prednosti rokometaši Loke. V 25. minuti so po zadetku Darka Cingesarja (skupaj 3 zadetki) prvič na tekmi povedli s tremi zadetki naskoka (12:9). Gostitelji so na odmor odšli s prednostjo dveh golov (13:11).

Tudi drugi polčas so bolje odprli Korošci. Na krilih Roka Cvetka (skupaj 6 golov) so v 34. minuti povedli s 13:14. Kasneje so prednost povišali na dva zadetka (15:17), a večje prednosti se jim ni uspelo priigrati. Pri Korošcih je še vedno blestel Gašper Dobaj (skupaj 17 obramb), a so Ločani vseeno rezultat uspeli izenačiti (18:18). A še enkrat smo bili priča podobni zgodbi. Gostje so povedli s tremi goli prednosti (21:24), a so domači rezultat znova izenačili na 25:25. Minuto do konca so z rezultatom 27:26, a je gostom z uspešnim strelom iz sedmih metrov točko zagotovil Kristian Eskeričić.

URBANSCAPE LOKA : SLOVENJ GRADEC 27:27 (13:11)