Podaljšek prinesel bron za Črno Goro

Pred velikim finalom evropskega rokometnega prvenstva za dekleta v Sloveniji, je bil na sporedu še dvoboj za tretje mesto. Ob 17.45 sta si tako nasproti stopili reprezentanci Črne Gore in Francije. Francozinje so Črnogorke ugnale v skupinskem delu, tokrat pa jim vaje ni uspelo ponoviti. Po infarktni končnici, ki se je prelevila celo v podaljšek, je bron romal v Črno Goro, ki je tako medaljo na velikih tekmovanjih osvojila po 10 letih.

Tekmo so nekoliko bolje otvorile Francozinje, kaj kmalu pa je postalo jasno, da nobena od ekip ne bo dominirala. Čeprava je Francija povedla z 1-3 in 2-4, je Črna Gora znala odgovoriti med 14. in 16. minuto so Črnogorke odgovorile z zadetki Tatjane Brnović, Đurđine Jauković in Ivone Pavičević, ter tako s serijo 3-0 povedle z 8-6. Francozi je so nekajkrat uspele izenačiti in z golom Estelle Nze Minko, so v  28. minuti znova povedle (11-12). Kljub temu je Črna Gora v naslednjih dveh minutah poskrbela za lastno vodstvo ob polčasu, uspešni sta bili Matea Pletikosić in Itana Grbić (13-12).

V drugem polčasu se je nadaljeval izenačen rokomet. Črna Gora je drugo polovico tekma sicer odprla s tremi zaporednimo zadetki, a Francija je nato vendarle zaustavila nalet nasprotnic. Francija je imela kar nekaj dela s povratkom. Črna Gora je dolga vodila z vsaj dvema zadetkoma prednosti, nato pa so sledile črne minute za rokometašice z Balkanskega polotoka. Slednje namreč niso uspele zadeti od 48. do 57. minute, tem času pa je Franciji uspel delni izid 0-4 in tri minute pred koncem obračuna so Francozinje ušle na +1 (20-21). Sledila je infarktna končnica, kjer so Črnogorke povedle z goloma Jovanke Radičević in Đurđine Jauković, a je njihovo zmago z golom v 60. minuti preprečila Grâce Zaadi Deuna. Srečanje je šlo v podaljšek (22-22).

V 10-minutni podaljšek so odločneje krenile Črnogorke, ki so povedle s 25-23. Deuna je znižala na 25-24  a sledila sta nova zadetka Črne Gore s strani Brnovićeve in Jaukovićeve. Reprezentanca Črne Gore je povedla s +3 in tekma je bila odločena. Končni izid, 25-23 je postavila Lucie Granier, a njen zadetek je štel zgolj za osebno statistiko.

Glavni junakinji Črne Gore sta bili Đurđina Jauković in Jovanka Radičević s po štirimi goli. Estelle Nze Minko in Lucie Granier sta za Francijo zabili po 4-krat.