Loka ugnala visokoleteče Mariborčane

Maribor na gostovanju pri Škofji Loki ni dosegel podobnega uspeha, kot so ga minulo soboto slavili v Ribnici. V drugem polčasu je četa Roberta Beguša po sicer precej zaspanem in izenačenem začetku le stopila na plin in na šele svoji šesti tekmi te sezone slavila tretjo zmago.

Na zaostali tekmi šestega kroga lige NLB so z dvema zadetkoma povedli domači rokometaši, rezultat pa je z tremi uspešnimi napadi v korist Mariborčanov obrnil Matic Košec (4:5). Loka je ob nadvse neučinkovitem napadu obeh ekip znova uspela povesti, prigarali pa so si zgolj minimalno prednost. Prvi polčas so dobili ob skromnem rezultatu 10:9.

Najboljša strelca Štajercev Tadej Sok in Izidor Budja sta v nadaljevanju Mariboru znova priborila vodstvo, ki pa ga je v 45. minuti znova izničil Matevž Jesenko (16:16). Od tega trenutka se domači niso ustavljali in pet minut pred koncem povedli z najvišjo prednostjo 22:17. Gostje so do konca poraz le še za odtenek omilili, Loka pa je slavila s 23:21.