Pričakovana zmaga Korošcev, a za zmago so morali garati

V športni dvorani Slovenj Gradec je bila odigrana zadnja tekma zaostalega tekma 6. kroga. Korošci po korona premoru lovijo pravi tekmovalni ritem, medtem ko se na drugi strani Ljubljančani vse bolj privajajo na ligo NLB. Na marsikateri tekmi so dokazali, da imajo v ligi NLB veliko večje načrte kot v njej ostati le eno sezono.

Po izenačenem začetku kjer sta ekipi še iskali prave občutke, se je kot prvim odprlo domačinom. Z delnim izidom 4:0 so v 10. minuti po zadetku Nemanje Živkovića prvič na tekmi povedli z štirimi goli prednosti (6:2). V 14. minuti pa je Vid Levc gostujočega trenerja Bojana Čotarja prisilil v prvo minuto odmora po tem, ko je svojo ekipo popeljal na pet zadetkov prednosti (9:4). Po minuti odmora pa povsem drugačen obraz Ljubljančanov. Po nekaj napakah domačih rokometašev so gostje iz prestolnice le te uspešno izkoristili in tako v 19. minuti prišli le še na gol zaostanka. Tako je moral z minuto odmora reagirati tudi domači trener Sebastjan Sovič in s tem poizkušati ustaviti nalet nasprotnika. In to mu je tudi uspelo. Njegovi ekipi se ni uspelo oddaljiti, a Ljubljančani niso prevzeli pobude. Spremljali smo zelo izenačeno nadaljevanje tekme. Gostje pa so v 25. minuti po zadetku Žige Stoparja prvič na tekmi povedli (13:14). A na odmor sta ekipi odšli rezultatsko poravnani ob rezultatu 17:17.

Tako kot se je končal prvi se je začel tudi drugi polčas. V 39. minuti pa so rokometaši Ljubljane z dvema dvominutnima kaznima domačinom odprli možnost, da se ponovno odlepijo. In gostiteljem je to tudi uspelo. Dobro minuto kasneje so vodili že s štirimi zadetki prednosti (26:22). Tako je ponovno moral minuto odmora vzeti Bojan Čotar, da bi svoje varovance umiril in jim s svojimi izkušnjami dal kakšen nasvet za zaključek tekme.  A tokrat favorizirani domačini niso pustili podobnega scenarija kot v prvem polčasu. V nadaljevanju so namreč stopili na plin in počasi višali svojo prednost. Tako so imeli 9. minut do konca srečanja že osem zadetkov prednosti (32:24). Rokometaši iz prestolnice tokrat pravega recepta za vrnitev in morda bolj razburljivo končnico niso našli. Tako so Korošci brez večjih težav tekmo do konca pripeljali sebi v prid in slavili z 37:29.

Pri domačih sta bila strelsko najučinkovitejša Nemanja Živković in Uroš Štumpfl s šestimi zadetki, za goste je sedemkrat nasprotnikovo mrežo zatresel Slavko Erak.

RK SLOVENJ GRADEC 2011 : MRK LJUBLJANA 37:29 (17:17)