Loka v zadnjih sekundah do zmage nad Koprom

Izjemno enakovreden obračun med Koprom in Škofjeločani se je na Gorenjskem odločal v tesni končnici, kjer so domači rokometaši v zadnjih sekundah izstisnili odločilni gol in zasluženo zmagali.

Od samega začetka je bila tekma zelo izenačena, ekipi sta se z minimalno prednostjo izmenjavali v vodstvu, ne enim ne drugim pa se ni uspelo odlepiti za več kot dva zadetka. Tik pred koncem prvega polčasa je izgledalo, da bosta moštvi na odmor odšli z enakim izkupičkom, a so gostje z obale v zadnji minuti izsilili sedemmetrovko, ki jo je za 13:14 izkoristil Staš Slatinek Jovičić.

Zgodba se v nadaljevanju ni dosti spremenila. Za dve so znova povedli Koprčani, a je v 35. minuti na 17:17 izenačil Tine Gartner. Po vnovičnem izmenjavanju zadetkov je Gašper Mali s protinapada tudi prvič v drugem polčasu Loki prinesel vodstvo z 21:20. Gostje so še enkrat uspeli izid poravnati, nato pa je sledila sploh prva serija treh zadetkov na srečanju, s katero so rokometaši Urbanscape Loke v 55. minuti prišli do največjega vodstva 26:23. V dramatični končnici so Koprčani prek Bora Breznikarja v zadnji minuti praktično že uspeli iztržiti remi, a je tik pred sireno ‘piko na i’ postavil Gartner in zapečatil usodo gostov. Loka je slavila s 29:28.