Luka Žvižej: »To je bila zmaga proti kvalitetni ekipi Slovenj Gradca«

RK Maribor Branik RK Slovenj Gradec 2011 (Dajnko Photography)

Rokometaši RK Maribor Branik so v zadnjih dveh minutah dokončali naporno in tesno tekmo ter premagali goste iz Slovenj Gradca. Tekma se je razpletla z rezultatom 28:24, čeprav je bilo minuto in pol pred koncem le gol razlike.

RK Maribor Branik – RK Slovenj Gradec 2011 28:24 (12:10)

Luka Žvižej, trener RK Maribor Branik:

»Ko tako tekmo dobiš, ko je vložek velik, so tudi navijači velik plus. Fante moram pohvaliti, da smo danes odigrali točno tako, kot smo se dogovorili. Prikazali smo eno pravo borbo in na koncu ob zbrani igri tekmo pripeljali do konca. Prvoten cilj je bil dosežen, to je bila zmaga proti kvalitetni ekipi Slovenj Gradca. Razumljivo smo zelo zadovoljni.«

Ivan Vajdl, RK Slovenj Gradec 2011:

»Čestitke Mariboru za zmago. Danes je bilo v naši igri veliko nihanj. Dobro smo začeli, a takoj padli v luknjo. Tudi na koncu se nam je to ponovilo. Na sredini drugega polčasa nismo sestavili obrambe, Budja nas je rešetal s streli od daleč. Tudi v fazi napada smo nato šli iz napake v napako, delali veliko napak pri iskanju krožnega napadalca, ob tem pa je bil v golu Maribora dobro razpoložen Lorger. Vse to so vzroki za današnji poraz.«