Magdeburg pokoril Kiel!

Na velikem derbiju nemškega državnega prvenstva je Magdeburg dokazal, da je v letošnji sezoni zelo vroč!

Na derbiju osmega kroga Bundeslige sta se pomerila THW Kiel in SC Magdeburg. V Sparkassen Areni na severu Nemčije smo spremljali srdit boj že od prvih minut srečanja. V prvem polčasu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, Magdeburg pa je na odmor odšel z minimalno prednostjo (15:16).

V drugem polčasu je Magdeburgu uspelo tekmecem uiti na 3 gole prednosti. Gostiteljem se je poznala odsotnost Sanderja Sagosena in Steffena Weinholda, a je bil njih dodatni igralec 9000 glava množica na tribunah. V 35. minuti je Marko Bezjak prejel rdeči karton in predčasno končal s srečanjem.

Nekajkrat se je Kiel približal in celo izenačil, a kaj več jim ni uspelo. Minuto in pol pred koncem srečanja je za 27:29 sedemmetrovko izkoristil Magnusson, vratar Green pa je na drugi strani ustavil poizkus Kiela in srečanje je bilo odločeno.

Za Poražence je Miha Zarabec dosegel 3 gole.

Magdeburg tako ostaja na vrhu Bundeslige brez poraza in je Kielu pobegnil že za 4 točke.