Maribor v Ljubljani odnesel še tretjo zmago

Štajerski rokometaši so v Ljubljani proti Slovanu upravičili vlogo favorita in prišli do svoje tretje zmage v sezoni.

Pobudo so v prvih minutah pričakovano prevzeli Mariborčani in prek Izidorja Budje povedli s 4:7. Domači rokometaši so odgovorili s serijo štirih zadetkov, prvič prešli v vodstvo (8:7), a je s svojo serijo golov odgovoril Maribor in znova povedel. Prvi polčas, ki strelsko ni navdušil, je z 11:13 pripadal gostom iz Štajerske.

Slovan je po dobrih desetih minutah nadaljevanja po uspešnem napadu Alekse Tufegdžića znova uspel izenačiti (17:17), to pa je bil tudi zadnji preblisk kluba iz Ljubljane. Po tem so se po igrišču razleteli rokometaši Maribora, medtem, ko je domači napad usahnil. Za zadnje minute so si gostje zagotovili zavidljivo prednost in tekmo rutinirano pripeljali do konca. Zmaga s 25:32 je Mariborčanom prinesla še tretji poln izkupiček točk v tej sezoni.