Mariborčani do svoje druge zmage v sezoni

RK Maribor Branik in RK Dobova (FOTO: Dajnko photography)

Pri RK Maribor Branik so gostovali rokometaši RK Dobova. Domačini so si po slabšem začetku v drugem polčasu izborili prednost, ki je niso izpustili. Dve točki sta ostali doma, navijači Maribora pa se veselijo svoje druge zmage v sezoni.

Mariborčani so po desetih minutah igre vodili že s 4 proti 1, kar sta jim prinesla dva gola Anžeta Blagotinška. Le pet minut pa so gostje potrebovali, da so izenačili in prevzeli vodstvo. Po golu Nika Rantaha je Dobova vodila z rezultatom 8:6. Ob polčasu je bil rezultat 11:10 v korist gostov.

Ekipi sta si izmenjevali gole in šele v 50. minuti, ko je za Maribor iz sedemmetrovke zadel Tadej Skok, se je ena izmed ekip odcepila na dva gola razlike. Rezultat je bil 20:18, Maribor pa do konca tekme ni več izpustil prednosti. Le to je tri minute pred koncem povišal na štiri gole, za kar je ponovno poskrbel Tadej Skok. Izvrsten je bil tudi domači vratar Gregor Lorger.  Končni rezultat je bil 28:23 za domačine, ki so si izborili svojo drugo zmago v sezoni.