Mariborčani po dramatičnem zaključku do zmage proti Ribnici

V dvorani Tabor sta moči nocoj merila RK Maribor Branik in RD Riko Ribnica. Čeprav ne ena ne druga ekipa v letošnji sezoni ne blestita smo lahko pričakovali izjemno izenačen obračun kot smo na srečanjih omenjenih dveh ekip vajeni v zadnjih letih.

V tekmo so bolje vstopili Ribničani, ki so hitro povedli z 0:2. A domačini so imeli na to pripravljen izjemno hiter odgovor in z delnim izidom 4:0 tehtnico prevesili sebi v prid. V nadaljevanju tekme pa zelo izenačen obračun. Ribničani so ujeli rezultatski priključek nato pa smo večino prvega polčasa spremljali igro gol za gol. Mariborčani so si sicer še enkrat priigrali dva zadetka prednosti (10:8), a igralci Ribnice so ponovno rezultat izenačili. Dodatno težavo je Mariborčanom v 22. minuti prinesla izključitev enega izmed nosilcev igre Izidora Budje. Do konca polčasa se sicer gostiteljem to ni prav poznalo, saj so do konca prvega dela držali ritem. Prvi polčas se je končal v skladu s celotnim prvim polčasom. Izid po 30. minutah je bil 16:16.

Tudi drugi polčas so bolje odprli gostje in si do 37. minuti priigrali prednost treh zadetkov (18:21). In ponovno je sledil povratek Mariborčanov. V 41. minuti so zaostanek znižali le še na en gol. Naslednjih 10. minuti je bila tekma ponovno povsem izenačena. V 50. minuti pa so gostitelji rezultat izenačili na 24:24 in tekma se je deset minut pred koncem začela znova. A Mariborčani, ki so bili v naletu Ribničani niso mogli zaustaviti. v 57. minuti so povedli s tremi zadetki prednosti (27:24). Tako je z minuto odmora moral reagirati gostujoči strateg Damjan Škaper. Takoj po minuti odmora so Ribničani prekinili post brez zadetka, ki je trajal kar enajst minut. Slabo minuto do konca srečanja pa je rdeči karton zaradi udarca v obraz prejel še Mitja Nosan. Gostje so petindvajset sekund do konca tekme rezultat izenačili na 28:28, a zadnji napad na tekmi je pripadel domačinom. Te so z dvema igralcem več v napadu v zadnji sekundi prišli do izjemno pomembnih dveh točk. Končni rezultat 29:28 je postavil Adrian Miličević. A Mariborčani so imeli tudi nekaj sreče, saj je vratar Nebojša Bojić prvi strel Nejcu Planinšku ubranil, žoga pa se je srečno odbila v roke Miličevića.

Pri domačih je z 11 goli izstopal kapetan Tadej Sok, pri gostih je bil s 5 zadetki najučinkovitejši Stefan Ranisavljević.

MARIBOR BRANIK : RIBNICA  29:28 (16:16)
Sok 11, Zupanič in Košec po 4; Ranisavljević 5, Miličevič, Žagar, Strmljan in Setnikar po 4
RK: Budja 22. minuta; Nosan M. 60. minuta