Ormož z odličnim drugim polčasom do zmage v Ljubljani

Danes ob 19:00 sta se v dvorani na Krimu pomerila MRK Ljubljana in gostujoči RK Jeruzalem Ormož. Prvi del je pripadel Ljubljančanom, v drugem pa so se razigrali Ormožani in slavili.

Tekmo so precej bolje odprli Ljubljančani, ki so bili izjemno razigrani in po 10. minutah po zadetku Žige Stoparja povedli z 7:4. V naslednjih minutah so Ormožani zaigrali bolje v napadu in prihajali do zadetkov, a tudi Ljubljančani so na drugi strani zanesljivo zaključevali svoje napade. V 20. minuti so domači prek Nejca Planinca povedli že s 14-8, polčas pa so nato dobili z rezultatom 16-12, potem ko v zadnjih petih minutah niso dosegli zadetka.

Drugi del so izjemno silovito začeli Ormožani in že po 6. minutah so naredili serijo 6-1 v svojo korist, ko je zadel Tilen Kosi. V naslednjih minutah smo spremljali igro gol za gol, Ormožani pa so držali gol prednosti. V 45. minuti so po zadetku Martina Hebarja Ormožani povedli za 2 in samozavestno vstopili v končnico tekme. V 50. minuti so prek razpoloženega Kosija povedli s 26-29, v naslednjih 8. minutah pa Ljubljani niso dovolili zadetka in zmaga je odšla v Ormož.

MRK Ljubljana : RK Jeruzalem Ormož 28:34(16:12)