Mariborčani po izenačenem obračunu odnesli celo kožo iz Ormoža

V obračunu iz spodnjega dela lestvice sta se pomerila RK Jeruzalem Ormož in RK Maribor Branik. Slednji je bil uspesnejši s 27-29.

Obe moštvi sta se v srečanje podali s popotnico poraza. Pričakovati je bilo izenačen obračun in ta se je dejansko odvil tudi na parketu. V 14. minuti so domači Ormožani, ki jih je spremljalo približno 650 gledalcev najprej ušli na dva zadetka razlike, nato pa po zadetku Roka Žurana še na tri (9-6). Kljub temu, da je se vodstvo Ormoža do konca polčasa gibalo od zadetka do treh zadetkov, pa se Mariborčani nikakor niso uspeli povsem vrniti v igro. Pri domačih je bil razpoložen Boja Čudič, ki je v prvem delu vpisal 5 zadetkov. Ob polčasu so tako rokometaši RK Jeruzalema iz Ormoža vodili s 14-11.

V drugem polčasu pa smo spremljali drugačno sliko. Štajerci so po štirih minutah že izničili zaostanek treh golov in izenačili (15-15). Nato so si igralci obeh moštev vodstvo nekaj časa izmenjavali, odločilni trenutki pa so sledili v zadnjih 10 minutah. Takrat so rokometaši Branika ušli na prednost 24-11 in to je bila za domače moštvo enostavno preveč. Kljub temu, da so v 55. minuti preko Čudiča še znižali le na gol zaostanka (26-27), pa so Mariborčani prednost zadržalo do konca, ko je bilo 29-27 v njihovo korist.