Marušič priigral točko Brežicam

V 16. krogu 1. B državne rokometne lige smo lahko videli gostovanje osmouvrščene Drave Ptuj v Brežicah. Brežice, ki letošnjo sezono niso začele po svoji željah in so po prvem delu tekmovanje zasedale 12. mesto na lestvici, so proti Dravi dosegle pomembno točko.

Tekma se je začela izjemno izenačeno. Obe ekipi sta igrali trdno obrambo, a so bili Ptujčani tisti, ki so vseskozi vodili z minimalno razliko. V začetnih minutah sta bili ekipi povsem skupaj, ob koncu prvega dela pa so pobudo prevzel Ptujčani, ki so prvi polčas dobili z rezultatom 9:14.

V začetku drugega polčasa so Ptujčani svojo prednost še povišali za +6, v 39. minuti vodili že za 7 golov (11:18), sledil pa je padec gostov. Brežice so v 50. minuti zaostajale le še za 3 gole (19:22), sledil je juriš domačinov. V zadnjih minutah je glavno vlogo za remi domačih prevzel Tine Marušič, ki je z štirimi zaporednimi goli postavil končni rezultat 24:24.