Matej Gaber odličen na tekmi s Kielcami, Veszprem premagal Stojnićev Zagreb

Včeraj je bilo v ligi prvakov odigranih 5 tekem, v akciji pa je bilo tudi nekaj slovenskih legionarjev. Matej Gaber, Nik Henigman, Dean Bombač in Mario Šoštarič so s Szegedom v domači dvorani izgubili s Kielcami, Veszprem Gašperja Marguča in Blaža Blagotinška pa je slavil pri Zagrebu Darka Stojnića.

Szeged je tekmo proti Kielcam dobro odprl, a tekma se je hitro prevesila na stran Poljakov, ki so stopnjevali ritem in povedli, Szeged pa je tekmo pred koncem prvega polčasa spet obrnil v svojo korist, polčas pa se je na koncu končal izenačeno 14-14. V drugem delu so Kielce prevzele pobudo, v končnici tekme pa so si priigrali tudi prednost 4 zadetkov, ki so jo zadržali do konca in slavili z 26-30.  Pri Szegedu je blestel Matej Gaber, ki je bil prvi strelec Szegeda, dosegel pa je 5 zadetkov, sledil mu je Mario Šoštarič s 4. Dean Bombač je dosegel dva, Nik Henigman pa nobenega. Boruta Mačkovška tokrat ni bilo v kadru.

Zagreb še naprej ne pozna slasti osvojene točke v ligi prvakov, tokrat je izgubil z Veszpremom. Tekmo so Madžari rešili že v prvem delu, do konca prvega polčasa so vodili že s 11-17.  V drugem delu se je Zagreb sicer približal na 3 zadetke razlike, več pa jim ni uspelo in Veszprem je slavil s 28-35. Gašper Marguč je za Veszprem dosegel 2 zadetka, Blaž Blagotinšek se tokrat ni vpisal v strelsko statistiko. Darko Stojnić je za Zagreb prav tako dosegel 2 zadetka. Na tekmi med Nantesom in Kielom ni bilo zmagovalca, v kadru pa nista bila ne Rok Ovniček, ne Miha Zarabec.