Mokerc nedaleč od prenesečenja

Rokometaši iz Iga so pošteno namučili Izolo, ki so bori za preboj v 1. ligo. Slabih 10 minut pred koncem je bil izid še izenačen. Na koncu so igralci Mokerca morali priznati premoč favoriziranih domačinov z rezultatom 29:24.

Po dveh začetnih zadetkih gostov so rokometaši Izole v 13. minuti izenačili na 3:3. Domači so prvič povedli za 2 v 18. minuti, 2 minuti pred koncem prvega polčasa so prvič povedli za +4. Polčas so domači dobili z rezultatom 12:9.

Domači so v drugem polčasu še bolj stopili na plin in v 36. minuti povedli z 17:12. Očitno jih je visoka prednost uspavala, saj do domači najprej naredili delni izid 0:4 in znižali na 17:16, kasneje pa še 0:3 in v 51. minuti izenačili na 21. Vendar je izkušena ekipa Izole najprej uspela povesti z 24:21 in do konca tekme zadržati prednost. Končni izid 29:24.

Pri domačih je Poberaj dosegel 12 zadetkov, Beganovič pa 5. Pri gostih je Matevž Žagar dosegel 8 zadetkov, Tabakovič pa 7. Skupaj krepko preko polovice doseženih svoje ekipe.

Izola je še vedno “svoje sreče kovač”, saj so tekmo manj na 3. mestu prvenstvene lestvice. Mokerc je na 7. mestu.

RD Butan plin Izola – ŠD Mokerc KIG 29:24 (12:9)
kraška dvorana, gledalcev: 480, sodnika: Žan Pukšič in Miha Staler

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 1, Smej, Božič 3, Beganovič 5, Zorič Stepančič, Alessio, Redžič, Vukovič, peharc, Poberaj 12, König, Nikolič 1, Čolič 4, Gašperšič 3, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

ŠD Mokerc KIG: Grudnik, Žagar Ž., Žagar M. 8, petek, Comino, legen 1, Štamcar 2, Kastelic, Gorišek 2, Tabakovič 7, Leš 4
Trener: Roman Šimon

Izključitve: RD Butan plin Izola 12 minut, ŠD Mokerc KIG 2 minuti

7metrovke: RD Butan plin Izola 3/6, ŠD Mokerc KIG 3/4

Rokometaši Mokerca v naslednjem krogu, že naslednjo soboto, igrajo proti Pomurju, medtem ko Izolo 26.4.2019 čaka derbi v Ljubljani proti Slovanu.