Ižanci suvereno nad Primorce

14. krog Državne rokometne lige nam je postregel z obračunom med ŠD Mokrec KIG in RK Jadran Hrpelje – Kozina. Sprva so povedli Primorci, nato pa so domačini pokazali dobro igro in prvi polčas zaključili z izidom 16 : 12. S takim tempom so vodili srečanje še naprej. Brez presenečenj so domači suvereno zmagali.

Prvi uspešen strel na gol je zadel Nejc Ropič. Kasneje so gostujoči prevzeli in večji del prvega polčasa držali vodstvo. Z zadetkom Domna Menceja in Luke štrukelj so domači izid izenačili in kasneje tudi povedli. Polčas so dobili z rezulatom 16 : 12. Tudi v drugem polčasu ni prišlo do preobrata. Mokreci so s takmi tempom nadaljevali igro in prišlo do zanesljive zmage z rezultatom 29 : 24.

Najboljši strelci so bili Erik Tanko (7), Domen Mencej (6) in Hasan Ikanović (6).