Mreža Krškega se je nocoj zatresla kar 39-krat

Rokometni klub Krško, ki je letos novinec med prvoligaši, je v 2. krogu lige 1. NLB gostil RK Trimo Trebnje. Trebanjci so v Krško prišli v vlogi velikega favorita, kar so tudi opravičili in slavili s 23-39.

Od samega starta v tekmo je bilo povsem jasno kdo bo narekoval tempo igre. Krčani v nobenem trenutku tekme sploh niso povedli. Tadej Sobotič je v 2. minuti izid še izenačil na 2-2, nato pa je sledila popolna dominanca gostov. Trimo je s serijo 1-5 prišel do vodstva z 2-7 in od tod dalje je prednost Trebanjcev samo še naraščala. Po sedemmetrovki Filipa Glavaša v 19. minuti so gostujoči povedli že z dvomestno prednostjo (6-16). Do polčasa je ta razlika samo še narasla in tekma je bila praktično odločena, saj je Trimo vodil z 9-21.

V drugem polčasu smo spremljali enako predstavo kot v prvem. Trimo je suvereno narekoval tempo, Krško pa je bilo brez možnosti, da bi vsaj zmanjšalo razliko in se izgonilo visokemu porazu. Končni izid je tako znašal 23-39. Prvi strelec tekme vendarle prihaja iz domačih vrst, kar 9 golov je zadel Sobotič. Lan Grbič iz vrst Trima jih je prispeval 8.