MRK Ljubljana brez težav odpravila Dobovo

Rokometaši MRK Ljubljane so si v predzadnjem krogu 1. NLB lige priigrali še šesto letošnjo zmago. Za letošnje slovo od domačega terena so s 34-28 ugnali MRD Dobovo, sedaj pa s pogledom že pogledujejo proti Novemu mestu. V primeru Krkinega poraza proti Gorenju bi namreč Ljubljančani že obstali v državnem prvenstvu.

MRK Ljubljana je srečanje pričela podjetneje. Po desetih minutah igre v prvem polčasu so domači povedli s 6-3. Prednost treh zadetkov so držali kar nekaj časa, nato pa je v 19. minuti Slavko Erak zadel sedemmetrovko in svoje moštvo popeljal na +4 (12-8). Še v isti minuti je Žiga Stopar zadel za 13-8. Dobova se je vmes približala zgolj na dva gola zaostanka, a so gostitelji znali zadržati vodstvo in tako na polčas odšli s prednostjo 17-13.

V drugem polčasu so se Ljubljančani še bolj razigrali in Dobovo pahnili v še večji zaostanek. Po zadetku Peta Šiška v 40 minuti drugega dela obračuna je izid znašal 25-18 in jasno je bilo, da se bodo Dobovčani le s težka vrnili v igro. Varovanci Bojana Čotarja Dobovi tudi v naslednjih minutah igre niso pustili blizu in, ko je Nejc Planinc v 51. minuti zadel za 31-23,je postalo jasno, da je vprašljiva zgolj še razlika s katero bo MRK Ljubljana prišla do končne zmage. Končnih 34-28 je v 59. minuti postavil Miha Kolmančič in domači so se lahko veselili uspeha.

Najboljša strelca MRK Ljubljane sta bila Šiško z 9 goli in Erak, ki je v polno meril 8-krat. Pri Dobovi sta bila 6-krat uspešna Alen Šibanc in Marko Sintič.

MRK Ljubljana : MRD Dobova 34 : 28