Na edini tekmi v modri skupini zmaga gostij

Edina tekma v modri skupini 1. ženske rokometne lige je bila odigrana v Žalcu.

Žalčanke so gostile igralke Mlinotesta Ajdovščine. Že na začetku srečanja so Mlinarke pokazale, da so v Žalec prišle po zmago in z zadetkom Slađene Perazić so povedle s 3:0. V 15. minuti so povedle že za 5 (9:4), prednosti pa niso izpustile iz rok in ob odmoru je bilo na semaforju 15:11. Tudi v drugem polčasu se Ajdovke niso ustavljale, prednost so samo še povečevale in v 50. minuti je bila razlika že 7 zadetkov. Prednost je zadostovala za mirno končnico, za končnih 34:27.

Tia Robida je za domačinke dosegla 11 zadetkov, za Ajdovščino sta jih Ana Abina in Urša Zelnik dosegli 7.

Čestitke močni ekipi Mlinotesta Ajdovščine. Odigrale smo dobro tekmo, glede na to da je nekaj igralk odsotnih zaradi bolezni in poškodb. V prvem polčasu smo pokazale odlično predstavo, v drugem pa nam je zmanjkalo nekaj športne sreče. V Izolo gremo z dobro popotnico,” je po tekmi dejala najboljša strelka Žalca.