NA HARDEKU SE PIŠE ZGODOVINA: Ormožani prvič v velikem finalu, Krka in Koper za bron

Na dveh trdih polfinalnih tekmah sta si veliko finale zagotovila RK Celje Pivovarna Laško in domači RK Jeruzalem Ormož. Celjani so na prvi tekmi na Hardeku z 31-29 slavili proti Kopru, Ormožani pa so v drugem polčasu strli odpor Novomeščanov in dodali svoj kamenček v mozaik slovenskega Pokala, ko so z 26-22 premagali novomeško Krko. Letošnji Pokalni domačini so do danes nastopili na treh zaključnih turnirjih Pokala Slovenije in vsakič osvojili bron, danes pa so odlično izkoristili prednost polne domače dvorane in se tako prvič v zgodovini kluba uvrstili v veliki finale.

RK Celje Pivovarna Laško : RD Koper (15-14) 31-29

Koprčani so nepričakovano vodili dober del prvega polčasa proti favoriziranim prvakom, ki so prvič povedli pri rezultatu 12-11 po golu Gala Marguča v 26. minuti. Nadaljevala se je trda tekma, odlično partijo sta prikazala predvsem vratarja Nebojša Bojić in Marin Đurica, ki je imel izjemen prvi polčas. Celjani so dokončno strli primorski odpor v zadnjih petih minutah srečanja, ko je po minuti odmora, na zahtevo Alema Toskića, zadel Tilen Strmljan za vodstvo 29-26.

RK Celje Pivovarna Laško: Aleks Vlah 9, Tilen Strmljan 6, Patrik Martinović 3, Mitja Janc 3, Stefan Žabić 3, Tadej Mazej 2, Matic Suholežnik 2, Gal Marguč 2, Žiga Mlakar 1, Amir Muhović, Ante Ivanković, Tim Cokan, Vukašin Antonijević, Yassine Belkaied 0/4, Nebojša Bojić 18/42, Gal Gaberšek 0/1

RD Koper: Tine Poklar 10, Rok Marić 4, Jaka Moljk 4, Dani Zugan 3, Luka Vujović 2, Adam Bratković 2, Matevž Žagar 2, Benjamin Bekrić 1, Andraž Kete 1, Denis Konjevič, Teo Beganović, Klej Sanabor, Bor Breznikar, Rok Jelovčan 2/6, Marin Đurica 12/39

RK Jeruzalem Ormož : MRK Krka (12-13) 26-22

Domačini so na krilih polnega Hardeka izborili svoje prvo veliko pokalno finale. Tilen Kosi in Tomislav Balant sta postala glavna aduta Saše Prapotnika, ki sta v drugem polčasu obrnila tehtnico v svojo korist. Zelo izenačen prvi polčas so z minimalno razliko dobili Novomeščani, a so domačini tekmo obrnili že v uvodu drugega polčasa.

RK Jeruzalem Ormož: Tilen Kosi 15, Nik Čirović 4, David Bogadi 4, Teo Šulek 1, Miha Kolmančič 1, Gašper Pungartnik 1, Denis Škrinjar, Rok Žuran, Aljoša Munda, Staš Krabonja, Gašper Hebar, Sebastijan Vincek, Tomislav Balent 7/20, Alen Skledar 2/11

MRK Krka: Uroš Knavs 7, Tilen Kukman 6, Blaž Nosan 3, Veljko Stanojević 3, Žiga Bradeško 1, Žan Grojzdek 1, Jernej Avsec 1, Vladan Lončar, Marko Majstorović, Kristjan Windischer, Klemen Matko, Vojislav Vukić, Žan Rauh 0/4, Blaž Brajer 0/1, Jure Blaževič 7/28