Napeto tekmo med Dobovo in Trebnjem na koncu vendarle dobili gostje

Danes je bila odigrana še zadnja tekma 6. kroga končnice 1.NLB lige za obstanek. Za razliko od zadnjih dveh dni smo tokrat dobili zmagovalca. Po napetih 60 minutah so slavili Trebenjčani.

Prvi polčas je postregel z dinamično igro gol za gol. O napetosti, ki jo je bilo čutiti v zraku, priča kar 7 metov iz 7-metrov. Kljub time out-u gostujočega trenerja Romana Zarabca v 27. minuti se igra ene ali druge ekipe do odmora ni bistveno spremenila. Rezultat ob polčasu je bil izenačen (14 : 14).

V 15 minutah je bilo očitno lažje spremeniti taktiko kot v eni sami. Trebanjčani so namreč že na začetku druge polovice tekme začeli z bolj ofenzivno igro. Do zadnjega time out-a domačega trenerja so gostje držali prednost 4-5 golov, v zadnjih minutah tekme pa so se jim začeli Dobovčani nevarno približevati. Do remija sta jim vseeno zmanjkala 2 gola. Končni rezultat je bil 27 : 29.

Po 6. krogih končnice 1. NLB lige za 7. do 12. mesto najbolje kaže Mariborčanom in Ormožanom, na 3. mestu pa z današnjo zmago ostajajo Trebanjčani. 7. krog se začne že v sredo, 2. 5., s tekmo RK Maribor Branik : RD LL Grosist Slovan.