Nemci in Poljaki do prvih zmag v skupini D

Nemci do otvoritvene zmage

Prvi dvoboji skupine D so potekali včeraj in prinesli prvi zmagi ekipam. V nadaljevanju lahko najdete potek tekme in najboljše strelce tekem med Nemčijo:Belorusijo in Avstrijo:Poljsko, ki so potekale v Bratislavi.

Nemčija : Belorusija – 33:29 (17:18)

Nemci so začeli slabo, raven njihove obrambe v prvih desetih minutah je bila na zelo nizkem nivoju. Belorusi so začeli atomsko in v enajsti minuti vodili s 7 proti 2. Trener Andreas Wolff je moral tekmo obrniti in sledil je delni izid 9:3 za nemško reprezentanco in vodstvo za en zadetek. V prvem polčasu smo vidli sedem sedemmetrovk in šest izključitev, kar je nakazovalo na trdo obrambo tekme. Belorusija je slonela na trojci Vailupau, Karalek in Kulesh, ki so dosegli petnajst zadetkov. Polčas je bil odpiskan z minimalnim vodstvom beloruske ekipe.

Nemčija je drugi polčas odprla tako, kot si je želela. Z delnim rezultatom 6:1 in povedla s štirimi goli razlike. Na drugi strani je med vratnicama stal Viachaslau Saldatsenka, ki ni dovolil odcepa Nemčije. Kljub temu sta Hafner in Schiller našla pot v gol in vsak tekmo končala z osmimi zadetki. Tekmo sta sodila slovenska sodnika Bojan Lah in David Sok.

Avstrija : Poljska – 31:36 (14:17)

Tekma se je pričela z zgodovinskim golom. Svoj dvestoti gol za reprezentanco Avstrije je dosegel Fabian Posch. Avstrija je na ramenih tega vodila do rezultata 4:3, kar je bilo tudi njihovo zadnje vodstvo. Poljaki so kljub odsotnosti pomembnih igralcev (Morawski in Chrapkowski) prikazali izjemno trdo igro pred odlično publiko. Vsi navijači odeti v rdeče in bele barve so navijali za nasprotni ekipi. Avstrijci nikakor niso našli odgovora za Arkadiusza Moryta, ki je bil z devetimi goli najboljši strelec tekme.