Islandija do zanesljive zmage nad Portugalci

Včeraj sta se v prvem krogu skupine B pomerila Islandija in Portugalska. Videli smo izjemno zanimivo in atraktivno tekmo na kateri je do zmage prišla Islandija.

Tekma je bila v prvih minutah izenačena vse do rezultata 7-7. Nato pa so odlično zaigrali varovanci Gudmundurja Gudmundssona in s hitrimi protinapadi prvi polčas dobili s 4 zadetki prednosti. Blestela sta predvsem Bjarki Mar Elisson in Aron Palmarsson. V drugem delu so se Portugalci sicer približali, a na koncu so šli preveč na glavo. Njihov selektor je veliko poizkušal s 7 igralci v napadu, kar pa ni obrodilo sadov. Islandija je prišla do zmage z 28-24 dokaj zanesljivo, saj so vodili večino tekme. Pri Portugalcih sta po 4 zadetke dosegla Sousa in Iturriza, za Islandijo pa je 5krat zadel Gudmundsson, po 4 zadetke pa sta dodala Palmarsson in Elisson. Ta skupina je za Slovence še posebaj zanimiva, saj se bomo v primeru napredovanja srečali z najboljšima reprezentancama iz skupine B.