Nov poraz Slovenije na evropskem prvenstvu

Na sporedu je bil drugi tekmovalni dan evropskega prvenstva za dekleta do 19 let. V skupini A smo spremljali dvoboja med Švico in Dansko ter Nemčijo in Slovenijo. Slovenske rokometašice so žal zabeležile še drugi poraz. Na tekmi med Švico in Dansko pa so se prve zmage ne prvenstvu veselile Švicarke.

ŠVICA : DANSKA  26:23 (11:11)
Heinzer 8; Rasmussen 6

Danke so silovito odprle tekmo in hitro povedle z 0:3. Rokometašice Švice to ni pretirano zmedlo, saj so hitro ujeli rezultatski priključek. Do konca prvega polčasa smo nato spremljali izenačeno tekmo . Temu priča tudi rezultat po koncu prvih 30. minut (11:11). Prav dosti se v drugem polčasu ni spremenilo. Do samega zaključka sta bili ekipi v stiku nato pa so Švicarke v zaključku tekme po delnem rezultatu 4:0, povedle z 26:22 ter tako odločile zmagovalca. Končni rezultat je bil sicer 26:23.

SLOVENIJA : NEMČIJA  24:29 (14:16)
Kralj 5; Conze 9

Slovenke so tako kot proti Danka tekmo dobro odprle, a žal niso dolgo zdržale. Po naletu Nemk, ko so si po delnem 0:5 priigrale tri zadetke prednosti (7:10), pravega ritma niso več našle. Rokometašice Nemčije so povedle tudi za štiri gole (10:14). Rokometašicam Slovenije je do konca prvega polčasa zaostanek uspelo prepolovit (14:16), kar je še vlivalo nekaj upanja pred nadaljevanjem. A slabe začetek drugega polčasa je Slovenkam preprečil vse možnosti za zmago. Po delnem izidu 3:8, ko so Nemke ušle na sedem zadetkov prednosti (17:24) je bilo vse že odločeno. Slovenske rokometašice so do konca zaostanek znižale na pet golov, kaj več od tega pa jim žal ni uspelo.

Jutri v zadnjem krogu skupinskega dela bodo Slovenko prvo zmago iskale proti Švici, Nemke se bodo pomerile z Dankami.