Edina tekma skupine B prinesla suvereno zmago Rusinj

V skupini B kot smo že večkrat omenili nastopajo le tri reprezentance. Včeraj so imeli dan počitka na voljo Švedinje, tako da sta svojo tekmo odigrali Slovaška in Rusija. Rusinje so se veselile prepričljive zmage in bodo jutri s Švedinjami igrale tekmo za prvo mesto v skupini.

SLOVAŠKA : RUSIJA  27:35 (9:18)
Lancz 8; Alekseeva 6

Že po uvodnih nekaj minutah je bilo jasno, da bi se Rusinje znale veselite prve zmage. Prednost so večale iz napada in si tako do konca prvih 30. minutah priigrale lepo prednost devetih golov (9:18). V drugem polčasu so igralke Rusinje le še nadzorovale potek srečanja, čeprav so se Slovakinje približale tudi na pet zadetkov (21:26), zmaga Rusinj niti v enem trenutku ni bila ogrožena. Tekma se je končala z rezultatom 27:35.

Slovakinje so tako skupinski del končale z eno zmago (Portugalska), ki je kljub vsemu zabeležena, Švedinje in Rusinje pa bodo jutri igrale tekmo za prvo mesto v skupini.