Francozinje in Črnogorke brez večjih težav zmag

V skupini C sta bila na sporedu obračuna med Hrvaško in Francijo ter Črno goro in Avstrijo. Obe tekmi sta se končali z veliko razliko. Francozinje so bile od Hrvatice boljše za 10 golov, Črnogorke pa za 15 zadetkov od Avstrijk.

HRVAŠKA : FRANCIJA 14:24 (6:13)
Zrnić 3; Bouktit 4

Po sicer dobrem začetku Hrvatic, ki so v 6. minuti povedle s 4:1 se je stvar našim južnim sosedam ustavila. Do konca polčasa so dosegle le še dva zadetka. To so igralke kot so Francozinje seveda s pridom izkoristile in zlahka prihajale do zadetkov. Ob polčasu so tako vodile s sedmimi goli prednosti (6:13). Tudi v drugem polčasu Francozinje večjih skrbi niso imeli. Tekmo so rutinirano peljale do koncu in se tako veselile zmage z rezultatom 14:24.

ČRNA GORA : AVSTRIJA 35:20 (18:7)
Džaferović 7; Pandža 5

Črnogorke so že od začetka pritisnile na vso moč in Avstrijkam sploh niso dovolile vsiliti svoje igre. Po dobrih 10. minutah so imele na računu že sedem golov prednosti (9:2). Tako je bila stvar v nadaljevanju bistveno lažje. Prednost so počasi se višale in v 25. minuti povedle že za dvanajst golov (17:5). Do konca prvega polčasa se je prednost malenkostno stopila, a je bila le-ta še vedno dvomestna (18:7). V drugem polčasu Črnogorke tako niso imele prav težkega dela. Vprašanje je bilo le kakšna bo razlika na koncu. Črnogorke so na koncu slavile s kar petnajstimi goli prednosti (35:20).

Jutri sta na sporedu še zadnji tekmi skupinskega dela in sicer se bodo Avstrijke udarile z Francozinjami, Črnogorke pa se bodo na balkanskem obračunu pomerile s Hrvaticami.