Nova vodilna ekipa v 1. ŽRL

Rokometašice ŽRK Z’Dežele iz Celja so po zmagi nad Trgo ABC Izola zasedle vrh lestvice 1. ženske rokometne lige.

Zaostala tekma 12. kroga modre skupine se je začela po pričakovanjih. Prve so povedle Celjanke, ki prednosti niso več izpustile iz rok. V prvem polčasu so se gostje iz Izole dostojno upirale, držale korak s tekmicami in na odmor so odšle s 4 goli zaostanka (14:10). V drugem polčasu pa so domačinke še bolj pritisnile, popolnoma prevzele pobudo in po delnem izidu 4:0 in rezultatu 18:10 je bilo srečanje odločeno. Razlika je bila ob koncu še višja, semafor pa je kazal 29:14.

Osem zadetkov je za domačinke dosegla Iza Bon-Brzin, za gostje pa je sedemkrat zadela Martina Vujmilovič. Bon-Brzinova je po tekmi povedala: “Prvi polčas nam ni stekel po načrtih, a pomembno je, da smo tekmo pripeljale do konca. Vesela sem, da nadaljujemo z zmagami. Popolnoma smo osredotočene na prihodnjo tekmo, ki bo najpomembnejša v tej sezoni.”