Novi rekordni zmagi Nizozemk in Švedinj

Včeraj sta se iz skupine D v glavni krog z visokima zmagama prebili reprezentance Švedske in Nizozemske. Pri Švedinjah je na srečanju proti Puertu Ricu z 19 zadetki blestela Nathalie Hagman, Nizozemske pa so podrle svoj rekord izpred treh dni, saj so Uzbekistan premagale za kar 41 golov.

V petek so Nizozemke postale prve, ki so po letu 2009 na svetovnih prvenstvih presegle število 50 zadetkov in že od začetka tekme je izgledalo, da želijo dosežek ponoviti. Reprezentanca Uzbekistana kakšnih posebnih priložnosti za presenečenje ni imela, Nizozemska pa je zmagala z neverjetnih 17:58.

Na drugi strani so podobno dominirale Švedinje, ki so Puerto Rico premagale z visokih 48:10. V prvem polčasu so Južnoameričanke prebile 18-minutno sušo preden so sploh zadele mrežo (3:20). Zmagovalec obračuna Uzbekistana in Puerto Rica se bo s favoritinjami iz skupine imel možnost prebiti v glavni krog.