Novomeščanke z odlično obrambo zdržale pritisk domačink

Novomeška Krka je na zaostali tekmi v Litiji osvojila pomemben par točk, s katerim se je znova povzpela na četrto mesto lestvice Modre skupine. Osem točk premorejo tudi petouvrščene Velenjčanke, ki so odigrale tekmo več. Litija na drugi strani s sedmimi točkami zaseda šesto mesto.

Gostje so v Zasavju bolje vstopile v tekmo, po sedmih minutah vodile s 5:1, vse do konca pa nato prednosti niso izpustile iz rok. Litijanke so se najbližje prebile v končnici, ko je v 53. in 56. minuti razlika znašala dva zadetka (20:22 in 21:23). Na tekmi so blestele vratarke obeh strani. Vratarka Novega mesta Karin Kuralt je obranila kar 14 od 35 strelov (40%), Aleksandra Petrukhina pa je na drugi strani zaustavila 13 od 40 poskusov (33%). Saša Posega je obranila edini poskus (sedemmetrovko) usmerjen v njeno smer.

Za Litijo je Jelena Gavrilovič dosegla pet zadetkov, pri Krki je Ivona Barukčić prispevala sedem golov.

ŽRD LITIJA : ŽRK KRKA NOVO MESTO 21:27 (9:15)

Gabrilovič (1), Bajc, Ambrož (1) in M. Kogovšek po 4; Barukčić 7, Vrček 5.