Ormožani po infarktni končnici slavili na Hardeku

Danes sta se v 20. krogu lige NLB v dvorani na Hardeku pomerila domači Jeruzalem Ormož in gostje iz Trebnja. Tekmo so po infarktni končnici z rezultatom 27-26 dobili Ormožani.

Tekma se je začela zelo izenačeno, v rahli prednosti pa so bili gostje, ki so velikokrat povedli za gol, a so jih domačini venomer ujeli. Na začetku tekme je bil v vratih Trebanjcev razpoložen Aljoša Čudič, kasneje pa se je razigral Alen Skledar, ki je paral živce gostujočim igralcem. Sploh Staš Slatinek Jovičić je imel dve stoodstotni priložnosti, ki jih ni uspel izkoristiti. V drugem delu prvega polčasa so tudi na krilih navijačev poleteli domači igralci, ki so vodili že s štirimi zadetki prednosti, polčas pa dobili z rezultatom 12-10.

Drugi polčas so bolje odprli gostje, ki so hitro prišli do izenačenja, vendar kaj več jim ni uspelo. Spet je na sceno stopil domači vratar Alen Skledar, ki je branil izjemno. Gostje niso uspeli zadeti niti iz najstrožje kazni, zgrešila sta Gal Cirar in Filip Glavaš. V 50. minuti so domači vodili 23-19, gostom pa se je že zelo mudilo. V 51. minuti Jovičić iz krila spet ni uspel premagati Alena Skledarja, na drugi strani pa je v protinapadu zaključil Rok Žuran. Nato se je v napadu domačim nekoliko ustavilo, na nasprotni strani pa sta hitro zadela Gal Cirar in Lovro Višček.

A že v naslednjem napadu je po lepi akciji zadel Bogadi in Ormožani so v 57. minuti spet vodili za tri zadetke. Domačini so spet zapravili dva napada, gostje pa so spretno zaključili in se v 58. minuti približali le na zadetek zaostanka. Domačini so napad še enkrat več zapravili, na drugi strani pa je takoj zadel Uroš Udovič. V zadnjih sekundah je gol za zmago iz sedmih metrov dosegel Bojan Čudič.