Ose do pomembne zmage pred povratnim dvobojem

Velenjski rokometaši so v 3. krogu kvalifikacij za skupinski del pokala EHF gostovali pri španskem Granollersu. Na prvi tekmi smo lahko spremljali povsem izenačen dvoboj. Velenjčani so na trenutke delovali nezbrano, a na koncu ohranili mirne živce in tekmo dobili z minimalno prednostjo.

V uvodnih minutah Velenjčani niso našli pravega ritma. Veliko je bilo izgubljenih žog in zgrešenih strelov. Domačini so suvereno odprli tekmo in povedli s 4 : 1. Z dvema zaporednima obrambama Emirja Taletovića, ki je v prvem polčasu zbral 6 obramb in večjo učinkovitostjo v napadu so se velenjski rokometaši približali nasprotniku. V 16. minuti smo lahko videli prvo vodstvo os, za 5 : 6 je zadel kapetan David Miklavčič. Z zbrano igro v obrambi so padali tudi goli v napadu in Velenjčani so z delnim izidom 4 : 0 nadoknadili zaostanek in povedli s 5 : 7. Domačinom se je do polčasa uspelo pobrati in ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 11 : 11.

Drugi polčas so Velenjčani začeli odločno. Takoj na začetku so povedli z golom Mihe Kavčiča, a so gostje uspeli izenačiti. V naslednjih minutah smo lahko spremljali igro gol za gol. Španci pa so na plin stopili v 43. minuti, ko je bilo pri velenjski ekipi preveč napak v napadu. Velenjčani so prišli do strela, a so imeli težave pri realizaciji. V zadnjih desetih minutah je svoje dodal vratar črno-rumenih Taletović, ki je s svojimi obrambami ob živce spravljal nasprotnika. Tekma je bila napeta vse do zadnje sekunde. V izdihljajih tekme so Velenjčani imeli napad za zmago. Takrat je odgovornost prevzel kapetan gostov David Miklavčič in zadel za zelo pomembno zmago os. Najboljši strelec Velenjčanov je bil Matic Verdinek, ki je zadel 6-krat.

Povratni dvoboj bo na sporedu čez teden dni ob 18:45 v Rdeči dvorani.