Ovniček nadaljuje zmagoviti niz, Gajić in Žabić kljub dobri predstavi do visokega poraza

V Franciji sta bili ta vikend odigrani le dve tekmi. V akciji pa je bilo 5 naših legionarjev. Rok Ovniček se z Nantesom ne ustavlja in je premagal Cesson Roka Zaponška in Jožeta Baznika, Dragan Gajić in Igor Žabić pa sta izgubila na gostovanju pri Montpellierju.

Nantes je tekmo odlično začel in že po uvodnih minutah prišel do visokega vodstva z 2-8. Polčas so dobili z isto prednostjo, bilo je 8-14. V 37. minuti so vodili že z 8-17. V zadnjih minutah tekme pa se je Cesson zbral in tudi na krilih nekaj odličnih obramb Jožeta Baznika znižal prednost Nantesa, ki je slavil z 21-25. Rok Ovniček je dosegel 1 zadetek, največ jih je sicer pri Nantesu dosegel Valero Rivera, ki je zadel 6krat. Jože Baznik je na drugi strani zbral odličnih 14 obramb, Youenn Cardinal pa je dosegel 6 zadetkov in bil prvi strelec Cessona.

Na drugi tekmi je Limoges Dragana Gajića in Igorja Žabića izgubil na gostovanju pri favoriziranem Montpellierju. Začetek tekme je bil izjemno izenačen, nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti, prvi polčas pa se je končal po željah Montpellierja, ki je vodil z 19-16. V drugem delu je Montpellier stopnjeval ritem in tekmo zasluženo dobil z visoko razliko 37-29. Strelsko najbolj uspešen je bil pri Montpellierju Hugo Descat, pri Limogesu pa sta odlično odigrala Gajić in Žabić, oba sta prispevala po 5 zadetkov.