Zarabec izgubil na derbiju s Flensburgom, Bezjakovi slavili pri Stuttgartu Primoža Prošta

Pretekli konec tedna je bilo odigranih 7 tekem v najmočnejši ligi na svetu, Bundesligi. V igri je bilo veliko naših legionarjev, ki pa ta vikend niso bili rezultatsko uspešni, slavil je le Marko Bezjak.

V soboto smo videli veliki derbi med Flensburgom in Kielom, ki je pripadel domačinom. V prvem delu smo videli izjemno izenačeno tekmo, Kiel je vodil v prvem delu polčasa, po 30. minutah pa je Flensburg prišel do prednosti s 17-15. V drugem delu je precej bolje igral Flensburg, ki je v nekem trenutku vodil tudi za 5 zadetkov, tekmo pa dobil z 31-28. Najbolj razpoložen je bil Hampus Wanne, ki je dosegel kar 10 zadetkov, na drugi strani jih je Sagosen dosegel 9, Miha Zarabec je dodal enega. Klemen Ferlin je z Erlangenom izgubil na domači tekmi proti Bergischerju, zbral pa je 3 obrambe. Najbolj razpoložen je bil z 10 zadetki njegov soigralec Fabian Gruchalla.

V nedeljo je bila odigrana tekma med Stuttgartom Primoža Prošta in Magdeburgom Marka Bezjaka. Prepričljivo so slavili gostje, Bezjak pa je dodal 2 zadetka. Najbolj razpoložen je bil Olafur Magnusson, ki je prispeval 9 zadetkov. Primož Prošt je zbral 3 obrambe, tekma pa se je končala z rezultatom 22-32 v korist Magdeburga. Tekma med Lemgom in Goeppingenom Urha Kastelica je bila preložena. Tim Rozman je z Essnom gostoval pri Nordhornu in v tekmi z nizkim rezultatom izgubil z 22-19, Rozman pa ni dosegel zadetka.