Parižani izločili Kiel Mihe Zarabca in se uvrstili na zaključni turnir

Danes je bila v Ligi prvakov odigrana povratna tekma med PSG-jem in Kielom, ki je imel pred povratno tekmo 2 zadetka prednosti. Kielu ni uspelo in Pariz se je z zmago 34-28 uvrstil na finalni turnir.

Parižani so tekmo začeli odločno in hitro povedli z 6-3. Kiel pa se ni dal in prvi polčas je bil izjemno izenačen. Parižani so držali prednost zadetka ali dveh, polčas pa so dobili z rezultatom 16-15. Drugi polčas se je začel izenačeno, Pariz pa je nato prevzel iniciativo in v drugem delu drugega polčasa so stopili na plin. Najprej so povedli s 4 zadetki, nato pa v zadnjih minutah prišli do vodstva že s 32-26. Tekmo so Parižani dobili s 34-28 in se zasluženo uvrstili na finalni turnir lige prvakov.

Pri Parižanih je bil najbolj razpoložen Elohim Prandi, ki je dosegel kar 9 zadetkov, sledila sta mu Nedim Remili in Dylan Nahi s 6 zadetki. Pri Kielu je Sander Sagosen dosegel 7 zadetkov, prav tako tudi Niklas Ekberg. Miha Zarabec je dosegel 2 zadetka.